5-daags Groeilab voor AYA's tijdens of na kanker in een voedselbos

Sint-Truiden
zondag 13 december 2026
9:30u - 16u

Het Groeilab richt zich tot AYA's (18–35 jaar) die tijdens of na kanker behoefte hebben aan rust, verbinding, natuur en een plek waar ze gewoon zichzelf kunnen zijn.

13 dec 2026

Een kankerdiagnose zet je leven vaak op zijn kop. Misschien zit je nog midden in een behandeling. Misschien probeer je na een behandeling opnieuw je weg te vinden. Of misschien merk je dat het leven niet zomaar terug is zoals vroeger.

Je bent sneller moe, concentreren lukt minder goed of je kijkt met onzekerheid naar de toekomst. Misschien vraag je je af wie je vandaag bent, of voel je dat mensen rondom je verwachten dat je gewoon weer verdergaat, terwijl dat voor jou minder vanzelfsprekend voelt.

In het Groeilab hoef je dat niet alleen te dragen. Je komt terecht in een kleine groep van andere AYA's die elk hun eigen verhaal meebrengen en veel van die ervaringen herkennen. Samen werk je aan een stukje voedselbos, beleef je de natuur en creëer je ruimte om even op adem te komen.

Door letterlijk met je handen bezig te zijn, verschuift de aandacht even van alles wat in je hoofd omgaat naar het hier en nu. Je werkt op je eigen tempo en er is altijd ruimte om tussendoor even te rusten.

De groep biedt herkenning, begrip en een luisterend oor. De natuur brengt rust en laat zien dat groei tijd mag vragen. Door samen iets blijvends op te bouwen, ontstaat er ruimte om voorzichtig vooruit te kijken — naar het Groeilab-eiland dat doorheen de seizoenen groeit, maar misschien ook naar jezelf en naar wat de toekomst voor jou kan brengen.

De afbeeldingen geven een mooi beeld van de opbouw van het Groeilab. Zo nemen we je mee doorheen de seizoenen met 5 Groeilabdagen. 

! Gewijzigde datums

Dag 1: zaterdag 31 oktober 2026
Dag 2: zaterdag 21 november 2026
Dag 3: zondag 13 december 2026
Dag 4: zondag 10 januari 2027
Dag 5: een gezamenlijke terugkomdag tussen half april en half mei 2027 (de exacte datum wordt samen met de groep bepaald) 

We starten om 9.30 uur. Na een mooie dag, gevuld met groene, babbel- en reflectiemomenten, sluiten we af om 16 uur. We werken op ieders tempo. Er is steeds ruimte om tussendoor even te rusten wanneer je daar behoefte aan hebt. En nog even vermelden dat we ook zullen genieten van een drankje en gebakje met ingrediënten van het voedselbos ;-)  

Extra ontmoetingen:
Naast deze dagen moedigen we deelnemers ook aan om in de winter en de zomer zelf bijkomende ontmoetingsmomenten te organiseren. Zo blijft de verbinding met elkaar én met het Groeilab-eiland ook tussen de officiële samenkomstdagen verder groeien. Jullie geven zelf verder vorm aan wat er ontstaat. Routes2Grow-ers ondersteunen waar nodig, maar het blijft jullie plek met ruimte voor eigen ideeën en invulling. 

Deelnameprijs:
5 euro per Groeilabdag, dus 25 euro voor het volledige Groeilab

Georganiseerd door

Wanneer
zondag 13 december 2026
9:30u - 16u
Adres
Voedselbos De Nieuwe Hof

Engelbamp 95
3800 Sint-Truiden
België

Open in Google Maps
Bereikbaarheid: ophalen aan station van Sint-Truiden of carpoolen is te bespreken
Voedselbos: ruime parking is beschikbaar
Info / Inschrijving
Katrien Wijnen
Routes2Grow vzw
+32 465 03 58 18
Op voorhand inschrijven is noodzakelijk. Twijfel niet te lang want het aantal plaatsen is beperkt :-)

Andere activiteiten van deze organisator

31 okt 2026

5-daags Groeilab voor AYA's tijdens of na kanker in een voedselbos

Routes2Grow
Sint-Truiden
21 nov 2026

5-daags Groeilab voor AYA's tijdens of na kanker in een voedselbos

Routes2Grow
Sint-Truiden
13 dec 2026

5-daags Groeilab voor AYA's tijdens of na kanker in een voedselbos

Routes2Grow
Sint-Truiden